В тази статия ще ви покажем най-важните процеси при мебелната обработка и как те влияят на нашият избор. Благодарение на това, че производител като лени стил се съгласи да ни каже едни от тайните в бранша и какво трябва да гледаме ние като клиенти, е похвално. Ще обхванем в най общи линии три важни процеса, а те са : кантиране – това е обработката на ПДЧ плоскостите (пресована дървесина/стърготини) ; Лайсните – това е връзката на мебелите, най – вече се ползва при плотове за кухни и корпусна мебел ; Поддръжка – ще засегнем най-важните принципи в поддръжката и какво предимство ни дава тя. Няма да ви държим в напрежение още много. Нека започваме.
Процес номер едно : Кантиране.
Кантирането се ползва при обработката на ПДЧ плоскости, само те се кантират. Лицевата част, по фабричен дизайн е със заоблен сам по себе си кант, а плоскостта която е изрязана се кантира под деветдесет градуса, най – вече за да се предотврати проникването на влага. Кантирането на мебелите има и друг голям плюс, то придава естетиката и красотата в мебелите. От всяка гледна точка е със същия изглед като повърхността. Затова и кантирането е толкова важно, красота и функционалност в един обикновен процес. А вие видяхте ли колко милиметра е вашият кант, когато купувахте корпусна мебел??
Процес номер две : Поставяне на лайсни.
Поставянето на лайсните е процес за който много малко хора знаят. Скоро можете да се похвалите, че и вие го знаете. Плоскостите трябва да имат някаква връзка помежду си, тази връзка се нарича лайсна. Качеството на лайсната определя най – вече издръжливостта и здравината на мебелта. Например за да се образува целия плот при кухненското обзавеждане се ползват лайсни за свързване на отделните части. Благодарение на свързващия компонент, при натиск, при рязане и механични действия, не се натрошава на части плота. Лайсната се прави по много специфична технология, в същността си се ползва качествен силикон за да се гарантира водоустойчивостта и. Съществува интересен вид лайсна, нарича се водобранна – както името говори тя брани от вода. Така стените или шкафовете под плота ви в кухнята остават сухи, когато направите беля. Длъжни сме да споменем, че има алтернатива на лайсната и тя е директното нанасяне на силикон, който да защитава от влага, но не е за препоръчване.
Съвети от производител за поддръжката на вашите мебели – кликнете тук.
Мебелната поддръжка, противно на всички очаквания, не е сложна, напротив, тя е изключително лесна и дори приятна. Правило при поддръжката е да не се ползват абразивни препарати (познайте защо?) четки, които са метални или прекалено твърди директно върху корпусната мебел. Така предпазвате мебелите си от надраскване. Според нас е по – добре, ако не сте сигурни какво точно правите, да ни се обадите или от магазина от който се купили тази мебел би трябвало да ви кажат и дадат точни инструкции за поддръжка. Ако използвате гранит (най – вече при плотовете) той може да се полира един път в годината, докато масивното дърво задължително се обработва два пъти в годината с специалните масла с минерали. Минералните плоскости, ако ползвате такива или композитните, при механично нараняване на повърхността може да се изшлайфат по най – лесния начин. Можете да се придържате и към класиката, която всички препоръчват, а именно почистване с мека кърпа за да сте сигурни, че ще се радвате на мебелите си дълго, а и почистват добре! Ако се нуждаете от съвет, насока или просто да поговорите за бъдещите си проекти, идеи, дори мечти, обадете ни се или ни потърсете в интернет. ЛениСтил винаги ще се грижи за всички фенове на мебелите, защото това е нашата страст, нашето призвание.
Пожелаваме ви приятно избиране и поддръжка на мебелите ви. Не забравяйте, че по дрехите посрещат, а по мебелите се изпращат.
Надяваме се да сме помогнали! Успех в избора!
Ако статията ви е допаднала, може да хвърлите един поглед и на:- Удобствата на избраната кухня по поръчка или защо да се допитаме до дизайнер за домашния интериор
- Как и къде да си намерим качествени мебели?
- Мебелите по поръчка са нестандартни, красиви и ценни
- Легло с метална рамка за спалнята: красота и стил съчетани в едно
- Фън Шуй съвети за банята
Автор: Андон ИвановЗанимавам се с компютри повече от 8 години, като от няколко години активно се занимавам с SEO и Уеб програмиране, ползвайки следните програмни езици: HTML, CSS, PHP, MySQL. В момента активно си търся работа. В случай, че сте работодател, няма да ви се разсърдя да погледнете моето CV. |