Освен, че майките слагат какви ли не аксесоари по малките главички на дъщерите си една от първите разкрасителни процедури е именно пробиването на ушите. Днес много козметични сало пък и личният ви лекар много бързо и почти без болка извършват тази манипулация. Поставянето на обички е всеобща радост за цялото семейство. Всеки се надпреварва да подарява различни красиви такива. Но какви трябва да са първите обеци на Вашето дете.
Педиатрите съветват да използвате материал, който да е противоалергенен и да не предизвиква нежелани възпаления. Такива са например обеци от медицинска стомана. Специално за малките уши се изработват такива с подходящи размери и форми, които да не дразнят с присъствието си детето. Но е желателно преди да пристъпите към тази важна стъпка да направите задължителна консултация с педиатър за да даде някои насоки и препоръки.
Възрастта, на която се поставят първите обеци е различна. Но е желателно да става след шест месечна възраст на бебето. Някои лекари препоръчват също така да изчакате поставянето на задължителните ваксини и след това да пробиете ушите на детето си. Процедурата е бърза и дори момиченцето не разбира какво точно се случва. Обеците от медицинска стомана се препоръчват от козметиците и лекарите именно поради факта, че добре се понасят от човешкото тяло. Няма опасност от подуване и други нежелани алергични реакции.
Когато денят настъпи и сте вече в кабинета за да поставите обеци от медицинска стомана на дъщеря си е желателно да вземете играчка или друг предмет, който ѝ е любим. Така вниманието на детето ще е ангажирано с нещо докато трае процедурата. Лекото убождане може и да предизвика сълзи и понякога уплаха, но това е моментно и със сигурност няма да продължи дълго време. Задължително преди поставяне на обеци от медицинска стомана те трябва да бъдат дезинфекцирани. Това се отнася е за меката част на детското ушенце. Антибактериалните препарати е добре да използвате и докато зарастне мястото, където е направено пробиването. Старателно минавайте с натопена в разтвор стерилна марля около мястото. След няколко седмици всичко ще е отшумяло и само ще се наслаждавате на красивите обеци от стомана на вашето детенце. След като добре зарастнат раничките можете да сменяте обеците и да разнообразявате с нови детски модели обеци от медицинска стомана. Желателно е това да стане след няколко месеца, затова не бързайте, а дайте възможност на тялото да свикне с новата си придобивка. Освен медицинска стомана някои родители поставят и обеци от злато, което също е с добра поносимост. Можете да правите билкови отвари, като такива от смрадлика за по-бързо оздравяване на продупченото място. Съвета на педиатрите е и внимателно да завъртате в двете посоки тези от медицинска стомана без това обаче да е съпроводено с резки движения и причиняване на болка.
Ако статията ви е допаднала, може да хвърлите един поглед и на:- Как да изберем сребърни обеци за различните поводи?
- Какво ще намерите в новият магазин obeci.bg ?
- Идеи за подаръци за края на лятото
- Гривната – изящното бижу, без което не можем!
- Кожена гривна
Автор: Андон ИвановЗанимавам се с компютри повече от 8 години, като от няколко години активно се занимавам с SEO и Уеб програмиране, ползвайки следните програмни езици: HTML, CSS, PHP, MySQL. В момента активно си търся работа. В случай, че сте работодател, няма да ви се разсърдя да погледнете моето CV. |