Осигурете свеж въздух в мокрите помещения, за да не допускате неприятни последствия, с които да се налага да се борите на по-късен етап
Санитарните помещения се нуждаят от необходимите мерки с цел извеждане на влагата и парата след душ. Тази задача изглежда лесна на пръв поглед, но е препоръчително да се информирате, преди да поръчате вентилатори за баня.
По-добре е грешките да бъдат избегнати в началото, отколкото да се борите с последствията на следващ етап, когато вече може да са нанесени и неприятни щети.
Първата стъпка е да определите обема на зоната за къпане, за да изчислите и дебита на вентилатора, което е една от най-важните му характеристики. В противен случай няма да си гарантирате добър въздухообмен, а влагата ще се задържа и ще попада върху обзавеждането в банята.
И това е грешка № 1, която не бива да допускате.
Стандартните насоки гласят, че устройствата трябва да покриват минимум 90 кубични метра на час.
Второто условие е да се консултирате за мястото на монтаж. Специалистите следват правилото да поставят вентилатора в по-отдалечена точка от източника на въздух, но конкретните детайли могат да се уточнят след обстоен оглед на помещението. Логично е и те да се намират в близост до ваната или душ кабината, за да поглъщат веднага изпаренията.
В някои случаи, когато пространството е по-просторно, може да се наложи инсталирането на два броя вентилатора.
Ако не са спазени горните изисквания, ефективността няма да е на достатъчно високо ниво и това е грешка № 2, от която е задължително да се предпазите предварително.
Ниво на шум – третият критерий, за да обхванете в цялост концепцията за функционалност и удобство при употреба.
Не подценявайте така споменатият фактор, защото вентилаторът е уред, на който разчитаме ежедневно, понякога и по няколко пъти в рамките на деня. Представете си само как ще се чувствате всяка сутрин, когато шумът ви напряга излишно, докато бързате и се подготвяте за работното си място.
Това е стрес, който може да не регистрирате веднага, но ще търпите непрестанно негативите на грешка № 3. Докато не инвестирате, разбира се, в нов, по-качествен, мощен и приемливо тих вентилатор.
Ако статията ви е допаднала, може да хвърлите един поглед и на:- Фън Шуй съвети за банята
- Панели и тапицерия на банята
- Съвети как да обновите банята, без да променяте облицовката на стените
- Пълно ръководство за избор на мебели за баня
- Баня и тоалетна: как да подчертаем функционалността? Интересни идеи
Автор: Андон ИвановЗанимавам се с компютри повече от 8 години, като от няколко години активно се занимавам с SEO и Уеб програмиране, ползвайки следните програмни езици: HTML, CSS, PHP, MySQL. В момента активно си търся работа. В случай, че сте работодател, няма да ви се разсърдя да погледнете моето CV. |